Atopický ekzém je kožní onemocnění, které se projevuje suchou kůží, citlivostí a svěděním. Je to velmi individuální a každému člověku se může projevit jiným způsobem. Také příčina této vyrážky se může u jednotlivců lišit. Může v tom mít prsty alergie, zima, špatná strava, ale vlastně téměř cokoliv. U mě konkrétně se o vznik prvních flíčků postarala zima. Ano, pouhá zima a promrzlá kůže. Nejdříve jsem si myslela, že jsou to jenom nějaké osypky, ale poté začalo peklo. Celé nohy a ruce v oblastech loktů mě svědily, chvílemi se to nedalo ani vydržet.

Otevřený krém

Poté, co jsem si „diagnostikovala“ ekzém, jsem se ihned objednala ke kožnímu lékaři a ten mi mou diagnózu potvrdil. Skutečně jsem měla atopický ekzém ve velmi ošklivém stádiu. Dostala jsem recept na mastičky obsahující kortikoidy a myslela si, že mám vyhráno. Velmi jsem se mýlila, mastě mi zabraly na pár týdnů a jakmile jsem je přestala používat, tak jsem byla zpátky ve hře. Poté se to celé opakovalo – kožní, recept, mastě. Ekzém mi dal potom na chvíli klid. Ale když se ochladilo a z léta byl podzim, tak se vše odehrávalo jako podle toho starého scénáře.
ruka na světle

Chtěla jsem najít nějaké lepší, konečné řešení a zbavit se ekzému jednou provždy. Pátrala jsem na internetu a mnoho lidí na ekzém doporučovalo tibetskou značku TianDe, která se řídí čínskými recepturami. Řekla jsem si, že nemůžu nic ztratit a vyzkoušela to. Tato značka má velkou škálu produktů – od dekorativní kosmetiky až po doplňky stravy. Konkrétně jsem si vybrala jemný gel pro intimní péči, detoxikační náplasti na nohy a regenerační krém s hadím tukem. Začala jsem tyto výrobky používat podle pokynů na obalech. Detoxikační náplasti jsem však použila jenom jednou, protože nejsou vhodné pro každodenní používání. Krém i mycí gel používám až do teď a mohu říct, že jsou to jedny z mála výrobků, na které mi ekzém při použití nereaguje svěděním a pálením. Zkoušela jsem už mnoho značek a tato jediná mi pomáhá – ekzém pomalu mizí, nohy ani tělo mě už téměř nesvědí a nic mě už netrápí. Tuto značku bych Vám určitě doporučila, pokud jste na tom jako já před pár měsíci. Dále ještě používám jako doplněk stravy pilulky ostropestřce mariánského (můžete ho užívat i formou čaje) kvůli detoxikaci a očištění od toxických a škodlivých látek.

5/5 - (2 votes)