Zkráceně řečeno veřejné zakázky, o kterých nyní budeme mluvit. Kde je získat a jak s nimi naložit? Většina firem, které tyto produkty mají na starosti si umí poradit. Většina má také předem dané náležitosti, které se musejí splnit, ale jak je to možné, že se nakonec nedostanou do výběru všichni? Jak je možné že na bourání budovy se nakonec přihlásí dvě firmy z celé republiky? Tedy není to trochu přehnané? Některé veřejné zakázky tak nemají ani hlavu ani patu. O dalších si polovina veřejnosti myslí, že jsou fingované nebo že je schválně zadávají jenom některých společnostem, aby se tak utopily například miliardy ze státního rozpočtu.

Naštěstí je to v dnešní době už jinak

Existují totiž portály, kam se volně můžete obracet. Ty jsou velice výhodné v tom smyslu, že zde může zadat poptávku každý. Epoptávka zkušenosti už má mnoho z nás. Někteří tento server využívají na své soukromé a osobní záležitosti, ale někteří zde právě zadávají různé veřejné zakázky. K čemuž se to také velice dobře používá. Jednoduše totiž vyplníte formulář, který bude obsahovat vaše požadavky, a pak už jenom počkáte, až se vám ověřené firmy ozvou se svými nabídkami.

V čem je tedy hlavní problém?

Všechno by se mělo dít zcela oficiálně, takže zde není prostor na nějakou manipulaci nebo zatajování. Vybrat si tak můžete tu nejvýhodnější nabídku podle ceny, což je velice často hlavním kritériem, které firmy musejí splňovat, ale také často bývá, jak daleko od místa bydliště jsou, i když vám portál může vygenerovat jenom ty zcela nejbližší nabídky, ale také i to, jak je daná firma ohodnocená. To může samozřejmě hrát také velkou roli. V čem je tedy hlavním problém, co se veřejných zakázek týká? Zřejmě jenom v tom, že mnoho lidí ještě neví, kam se mají obracet.

Jednoduché jako facka


Nakonec tak jistě zjistíte, že to bylo zcela jednoduché zadání vašeho nového úkolu, který jste tímto splnili na jedničku s hvězdičkou, i když dospělým se hvězdičky nedávají. Po těchto zkušenostech tak budete mít s veřejnými zakázkami možná i dobré zkušenosti.