Podíváme se společně na to, co jako podnikatel byste měli dodržovat. Nezáleží tak úplně na míře, to znamená, do jaké hloubky je budete mít vypracované, spíše je dobré je mít.
kreativní obrázek

Kvalitní čisté oblečení a obuv

Pokud si myslíte, že s vámi někdo bude uzavírat milionové obchody, když nosíte staré džíny a tenisky, tak to jste na velkém omylu. Šaty holt dělají člověka, a pokud se na to podíváte z pohledu toho klienta, dává to jistý smysl. Když vidím člověka, který po mě chce, ať mu svěřím své úspory, on se ale nedokáže postarat ani o svoje boty či visáž, tak je raději svěřím tomu milému džentlmenovi vedle. Není nutnost nosit ten nejdražší oblek nebo nejdražší polobotky, je ale prvotní nutností dobře vypadat a také mít čisté boty. Stačí opravdu dobře padnoucí oblek (hlavně ne černý!) a pár polobotek, které se k němu hodí. Trocha voňavky a můžete jít.
 podání ruky

Šarm, vystupování a šmrnc

Sprostý jako dlaždič, neurvalý, a hlavně neznající nějaké základní pravidla chování – takový se nikdy podnikatelem na špici nestane. A nejde tu o něco, co je přetěžké nebo nemožné, všechno se lze naučit. Komu se podává ruka první? Kdo se první zdraví? Kdo se první představuje? Máte si rozepnout knoflík, když si sedáte? Co je to aperitiv? A spoustu dalších a dalších otázek, na které ale musíte znát odpověď, pokud se chcete pohybovat ve vyšších kruzích. Nejde jen o „snobské“ záležitosti, každý člověk by si měl osvojit alespoň ta nejzákladnější pravidla.
 dozický klíč

Znalost člověka

Pokud nevíte nic o člověku, jeho chování a vystupování, nevíte toho spoustu. Podle toho, jak jedná, jak mává rukama, podle toho, jak chodí, ze všeho můžete vyčíst hodně informací o vašem budoucím partnerovi, klientovi či rivalovi. To je základ pro uzavírání úspěšných obchodů, znalost člověka. Pokud nedokážete číst v lidech, nikdy nemůžete být alespoň jisti v tom, že peníze, které dáváte někomu jinému, skutečně budou zužitkovány na 100 %.
 

Kodex, to je ocelová košile

Ať už je to ten etický (rozlišujeme od etikety) nebo morální, je třeba mít nějaký standard. Někteří jej, pravda, mají hodně nízko, musíte si ale uvědomit, že reputace je vším a pokud chcete mít reputaci vysoko, musíte také dodržovat alespoň nějaká základní chování, neboť člověku se potom snáze důvěřuje, pokud víte, že by nějakou tu zpronevěru nebo něco podobného nikdy neudělal.
 

Skromnost, efektivita

Jestli si myslíte, že peníze jsou od toho, aby se vyhazovaly oknem, tak to jako byznysmen daleko nedotáhnete. Ti skuteční milionáři totiž šetří, kde mohou a často žijí mnohem omezenějším životem, než se někteří domnívají. Proto, pokud chcete zbohatnout, zkuste nejdřív ušetřit na paušálu, možná si namísto drahých večeří raději uvařte a namísto nového auta kupte nějaké starší ale v dobrém stavu. A uvidíte, jak najednou zbohatnete.