Blíží se pomalu konec školního roku a už je třeba plánovat, kam se třídou se letos vydáte na společný výlet. Učitelé už tak moc nadšení nejsou, vždycky je to velká zodpovědnost a co kdyby se něco přihodilo. Na druhou stranu ví, že je to pro třídní kolektiv důležitá chvíle. Někteří odvážliví kantoři zvolí možnost i dvoudenního pobytu, někde v přírodě nebo naplánují nějakou sportovní aktivitu.
Samostatné plánování zabere hodně času a občas se na něco ještě i zapomene. Výhodou takového výletu bude možná nižší cena, ale rozhodně učitel nebo dozor bude neustále ve střehu.

děti

Proč nevyužít možnosti, která se mnohdy nabízí, že program je připravený, děti jsou nadšené a zodpovědná osoba, která s nimi cestuje, si to vskutku užije. Že to není možné?

Využijte specializovanou firmu na tento druh akcí
Možná to bude o trochu dražší záležitost, ale zase větší nabídka organizovaných akcí, atrakcí a zábavy. Navíc žáci se dostanou pod odborným dohledem na místa, která možná již nikdy neuvidí. Průvodce je provede nejtajemnějšími místy a budou si moci vyzkoušet spoustu zajímavých činností, podle úrovně svého věku. Výhodou je, že stanoviště jsou blízko sebe, takže program na sebe pěkně navazuje a vlastně nikdo se nebude nudit, naopak bude mít očekávání, co ho čeká na dalším stanovišti.

Překvapení čeká na každém navštíveném místě
Takové školní výlety jsou skutečnou zábavou nejen pro děti, ale i učitele. Program se sestavuje z různých her, které odpovídají věku. Nejmenší se seznamují se zvířátky, mohou si upéct třeba známé Štramberské ucho, podívají se do solné jeskyně, stanou se umělci přes loutkové divadlo nebo si vyzkouší hraní na bubny.
Starší děti už potřebují nějakou dávku adrenalinu, aby je hned tak něco zaujalo. Ovšem jízda načtyřkolce, vyzkoušení elektroboardu, případně návštěva interaktivního centra, kde si mnozí ověří sílu, obratnost, rychlost a vytrvalost, rozhodně nenechá nikoho chladným. Že je to málo adrenalinu? Žádný problém, pak můžete žáky vzít do včelnice, uvidíte, kolik bude rázem hrdinů. Nesmí samozřejmě chybět opičí dráha pro nejmenší a větší si mohou vyzkoušet přímo lanové centrum. Je mnoho dalších možností, jak strávit jeden nebo i dva dny se svými žáky.

tým

Takový výlet přinese mnoho hezkých vzpomínek, nejen na strávené společné chvilky, ale také na učitele, který všechno zařídil. Jo, to byl ale borec.