Věděli jste, že procvičování paměti je nejlepší proti Alzheimerově chorobě a jiným nemocem postihujícím mozek? Křížovky a sudoku jsou na procvičení mozku asi nejlepší, ale velmi dobré jsou také postřehové online hry, které můžete nalézt i na svém facebooku nebo na vašem chytrém telefonu. Máme pro vás několik z nich, které dají vašemu mozku zabrat a pobaví vás!
čísla na bingo
Bingo
Teď už je vám asi jasné, proč lidé v důchodovém věku často Bingo hrají. Pořádají se dokonce zájezdy, kde se Bingo hraje. Nejde jen o stimulaci mozku, ale také o velkou zábavu. Tuto hru můžete najít na facebooku. Hra je velmi jednoduchá. Vyberete si počet hracích karet bingo, na kterých budete hledat pět v řadě jdoucích čísel. Čísla jsou diktována bohužel v angličtině, ale ani to není pro stimulaci mozku na škodu. Samozřejmě se čísla objevují i nad vašimi hracími kartami v psané podobě.

Mahjong Challenge
Jedná se také o hru, kterou naleznete na facebooku. Je to taková jiná a složitější podoba pexesa. Musíte dávat dohromady stejné Mahjong kameny a všechny do jednoho odstranit. Navíc nehrajete sami, ale proti protihráči. To vás nutí hledat velmi rychle a hlavně takticky přemýšlet o tom, které kameny odkrýt.

Dobyvatel
Jedná se o vědomostní facebookovou hru. Hrajete vždy proti dvěma protihráčům. Postupným zodpovídáním otázek zabíráte území České Republiky. Otázky jsou z různých odvětví například věda, historie, fyzika, matematika a podobně. Hra je velmi pěkně graficky zpracovaná a jednoduchá na ovládání.

Pixwords
Tuto hru si můžete stáhnout na svůj chytrý telefon. Jedná se o takovou minikřížovku. K vyluštění jednotlivých řádků musíte uhádnout, co za slovo se skrývá v příslušném obrázku. Obrázky jsou někdy opravdu těžké, proto je zde možnost nápovědy za penízky, které vyděláváte postupným plněním levelů.
křížovky a tužka
Piknik slovo
Další hra, která procvičí vaši paměť. Musíte zde spojovat písmena tak aby vytvořili slovo. Slova mají různou délku a někdy je opravdu těžké uhodnout slovo, které opravdu potřebujete pro splnění kola.