Co je vlastně internetový neboli webový prohlížeč? Je to lehce řečeno počítačový program, který slouží dle už svého názvu k prohlížení webových stránek kdykoliv si vzpomenete a máte čas. Díky tomuto prohlížeči, který máte stáhnutý ve svém počítači, telefonu, tabletu nebo v jiném komunikátorovi můžete číst texty, vidět obrázky a třeba koukat na videa. Prohlížeče mají i svou perličku v podobě záložek. Ty hlavně poslouží tomu kdo má své oblíbené stránky a nechce neustále zadávat celou webovou adresu.
sluchátka u pc
Zde si tyto stránky uložíte, a když si je chcete zobrazit, pouze na záložky kliknete. V dnešní době existuje mnoho webových prohlížečů, které svým uživatelům přinášejí jak výhody, tak i nevýhody. Ne však všechny prohlížeče dokážou zobrazit všechny grafické prvky prohlížené stránky. Proto je dobré vědět před stáhnutím tohoto prohlížeče, jaké by měl mít vychytávky. I pro svůj mobilní telefon nebo tablet můžete stáhnout webový prohlížeč, který Vám prohlíženou stránku zobrazí nezdeformované podobě v dobré kvalitě. Stažení většiny webových prohlížečů je zdarma a to na stránkách společnosti, které prohlížeč vydaly. Tam i najdete informace, co prohlížeč umí a jaké má novinky.
 radost z vítězství

Trochu z historie webových prohlížečů

 
První programy, které by se už daly nazvat webové prohlížeče, vznikali v 70. letech 20 století. Nicméně měli spousty nedostatků. Průlom v tomto oboru udělala firma Microsoft. A to uvedením na trh Windows 95 v roce 1995. Sním,  ruku v ruce vyšlo na světlo světa prohlížeč Windows Internet Explorer. Stal se velmi rozšířený a stále se najdou ti, kteří na tento prohlížeč nedají dopustit. Od roku 2004 se poté na trh dostaly další prohlížeče, které známé i v dnešní době a jsou ve velkém využívané. Mezi nejznámější můžeme považovat Google Chrome, Mozila Firefox, Opera, Safari a další.